Yenilenebilir (solar) Enerji Teknik Eğitimleri

technicall güneş enerjisi eğitim tanıtım video

Yenilenebilir (solar) Güneş Enerjisi Teknik Eğitimleri amacı; sizlere Solar Enerji konusunda(endüstriyel ve çatı ) şebeke bağlantılı veya bağlantısız Bir Sistemi sıfırdan tasarım ve uygulama becerisini kazandırmaktır. Ayrıca kurulum sonrası Hizmetlere yönelik test cihazları kullanım eğitimi ile hata analizi ve çözüm üretme noktasında sizleri belirli bir düzeye getireceğimize inanıyoruz. Yenilenebilir (solar) Enerji Teknik Eğitimleri; Solar Sektörünün içinde kendisine yer edinmek isteyen veya bilgi birikimini arttırmak isteyen herkes katılabilir. Solar teknik eğitimleri içeriği katılımcının ihtiyacına göre belirlenir. içerik dosyamız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Eğitimlerin Başlıca Öne Çıkan Özellikleri

 • 6 KW kapasiteli Gerçek bir çatı kurulumu üzerinden anlatım
 • Kişiye özel eğitimlerdir. (1 kişi bile katılsa eğitim düzenlenir) maksimum katılımcı sayısı 6 dır ( uygulama bölümünün verimli geçmesi için)
 • Eğitim içeriği sizin ihtiyacınıza göre sizinle beraber belirlenir
 • Eğitimin tarihini siz belirleyebilirsiniz (cumartesi – pazar dahil)
 • Uygulama ağırlıklıdır ve elektrik altyapınız varsa sizde bağlantıları ve cihaz ayarlamalarını gerçekleştirebilirsiniz
 • Eğitim süreleri çok uzun değildir (zaman çok değerli, bu bilinç ile bilgi paylaşılır)
 • Herhangi bir ürün veya marka reklam edilmez (tüm çeşitler size anlatılır. Eğitimin sonunda artılarla eksilerle karar verecek düzeyde olursunuz)
 • Solar Eğitimler bizim bakış açımıza göre bir başlangıç olarak görünür. ilerleyen zamanlarda aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz veya ges çatı veya endüstriyel solar hesaplamalarda yardım istediğinizde ulaşılabilir bir çağrı merkezimiz vardır.
 • Konaklama gerektiren solar eğitimlerinde konaklama ve yeme içme tamamen Technicall  tarafından karşılanır(misafirimiz olursunuz)
Solar_eğitim_içeriği
technicall solar eğitim içerik için tıklayınız

güneş enerjisi uygulamalı eğitimler

 • Çatı ve Endüstriyel Pazara Yönelik Eğitimler                                                                 
 • Yeni başlayanlar ve Tecrübeliler için farklı Eğitim içerikleri
 • Esnek Eğitim Modeli (Dilerseniz Firmanızda anlatabiliriz.)
 • Modüler yapı (Eğitimin içeriğini isterseniz siz belirlersiniz)
 • Uygulamaya Yönelik Anlatım
 • Saha Tecrübeleri Paylaşımı
 • Hata analizi ve Çözüm Üretme

Eğitimin süresi 4 güne kadardır. (Eğitim firma isteklerine göre arttırılıp azaltılabilir)

Katılımcı sayısı  maksimum  kişidir

Eğitimlerimizin Pratik/Teori oranı : %75 / %25 tir.

Özelleştirilebilir eğitimlerimiz farklı sürelerde eğitim almanız mümkündür. Çağrı Merkezimiz size bu konuda yardımcı olabilir.

Solar Eğitim veren Alternatif Kurumlar

güneş enerjisi eğitimi konusunda alternatif kurumlar

Bilgilendirme :İki günlük süreç boyunca herhangi bir marka reklamı veya yönlendirmesi yapılmamaktadır.  Kullanılan ürünler ve ekipmanlar ücretleri karşılığında firmalardan tedarik edilmiş olup ,konunun mantığını anlatmak için kullanılacaktır. Dolu dolu geçecek bu zaman dilimi için(09:00 – 18:00) katılımcıların laptopları ile birlikte katılmaları önerilir.

Güneş Enerji Yatırımcı Eğitimleri

Güneş Enerjisi Yatırımı yapmak isteyen firmalar için eğitim ve destek sağlıyoruz https://www.technicall.com.tr/gunes-enejisi-yatirim-teknik-danismanligi/

Güneş Enerjisi Eğitim Fiyatları

güneş enerjisi eğitimleri fiyatları 01.01.2024 itibariyle geçerli fiyatlardır. Firmalara özel teklifler için irtibata geçiniz destek@technicall.com.tr

 • Güneş enerjisi eğitimlerinin tamamı kişiye özel olduğundan ,istenilen konuya ağırlık verilebilir
 • Eğitim ücretleri bir kişi içindir.Firma toplu eğitimleri için fiyat sorunuz
 • Eğitim ve sonrasındaki tüm süreçlerde aktif destek sağlanır.( projelendirme, kurulum, teknik destek vb.)
 • Bütün eğitimlerimizde havaalanı transferleri , konaklama yeme içme ( sabah, öğle , akşam ) technicall tarafından karşılanır.
 • Eğitim Tarihlerine siz karar verebilirsiniz
 • Tüm Banka Kredi kartları geçerlidir. Havale indirimi %5 tir.

Güneş Enerji Eğitimi için Sıkça Sorulan Sorular

1. Güneş Enerji Eğitimi için minimum katılımcı sayısı kaçtır ?

Kişiye özel eğitimlerdir ve tek başınıza gelseniz bile eğitim düzenlenir

2. Sadece çatı ges öğrenmek istiyorum mümkün mü ?

Evet mümkün, eğitim içeriği sizin istekleriniz doğrultusunda birlikte belirlenir. İlginizi çekmeyen bir konu var ise içerikten çıkartabiliriz. İçeriğimiz bu sayfada paylaşılmaktadır, inceleyebilirsiniz

Eğitim içeriği nedir ?

Yenilenebilir enerji güneş enerji eğitimi olarak belirtsek te aslında enerji depolama elektrikli araçlar balkon tipi ges ısı pompaları gibi alt başlıkları olan çok kapsamlı bir eğitimdir. Güneş enerjisi eğitimleri katılımcının taleplerine göre belirlenir. Bir elektrik mühendisi için projelendirme ve simülasyonlar daha baskın şekilde konunun uzmanı eğitmenlerimiz tarafından anlatılır.

3. Solar Eğitimlerine kimler katılabilir ?

Herkes için solar eğitimlerimiz mevcuttur. Evinizin çatısına 10kw altı sistem kurmak isteyen bir son kullanıcı veya solar sektörüne girmek isteyen girişimciler , Solar sektörünü bilmeyen ancak bu pazarda yatırım yapmak isteyen , yaptığı binaların enerji verimliliği ve temiz enerji konularında fark yaratan yapılar olmasını isteyen müteahhitler, yeni bir meslek öğrenmek isteyen elektrik firmaları , kısacası herkes eğitimlerimize katılabilir.

4. Güneş Enerji Eğitimleri ne kadar sürüyor ?

Solar Enerji Eğitimlerinin içeriği sizin ihtiyacınıza göre belirlendiği için sabit bir süresi yoktur. İstediğiniz içeriğe göre yarım gün , bir gün , iki gün veya daha fazla sürebilir. Ortalama olarak eğitimler 2 gün sürmektedir diyebiliriz

5. 2 Günlük Eğitim yeterli olur mu ?

Solar Enerji konusunu iki günde öğrenmek kolay değildir. Verdiğimiz uygulamalı solar eğitimleri sizinle Technicall arasındaki iletişimin başlangıcıdır. Eğitim sonrasında karşılaştığınız problemlere veya sorularınıza 7 gün boyunca hizmet veren çağrı merkezimiz üzerinden yanıt bulabileceksiniz. Sürekli iletişim halinde olabileceğiniz ve sizi yalnız bırakmayan bir destek hattınız da olacak.

6. Eğitimler nerede veriliyor ?

Solar Enerji eğitimleri ve seminerleri Darıca/KOCAELİ (İstanbul-Tuzla il sınırı) adresimizde yapılmaktadır. Detaylı adres bilgisini iletişim sayfamızda bulabilirsiniz.

7. Eğitimler her ay mı düzenleniyor ?

Güneş enerjisi eğitimleri sizin belirleyeceğiniz ve technicall için de uygun olan herhangi bir zamanda düzenlenebilmektedir.

8. Sizi kendi şirketimize davet etsek gelir misiniz ?

Evet Technicall olarak şirketlerin kendi ofislerinde eğitimler düzenleyebiliyoruz. Tercihimiz uygulama laboratuvarımızın ofisimizde olmasından dolayı , verimlilik açısından sizleri ofisimizde misafir etmek isteriz.

9. Şehir dışından gelmek istiyorum, nerede kalabilirim ?

Şehir dışından gelecek olan katılımcı misafirlerimizi havaalanında karşılamaktayız, konaklama ,sabah ,öğle ve akşam yemekleri ve transfer hizmetleri Technicall Yenilenebilir Enerji tarafından karşılanır. Herhangi bir ücret ödemezsiniz. Konaklama minimum 4 yıldızlı otellerde gerçekleştirilir.

10. Sertifika veriyor musunuz ?

Technicall yenilenebilir enerji olarak solar eğitim alanlara katılım belgesi vermekteyiz.

Detaylı bilgi için
Çağrı Merkezimiz
0850 888 8 222