Güneş enerji teknik danışmanlık hizmeti

güneş enerjisi çatı güneş enerji santrali teknik danışmanlığı

Güneş Enejisi Teknik Danışmanlığı

Evinizin veya işyerinizin çatısına kuracağınız güneş enerji santralleri ile elektrik faturalarınızı ciddi oranda azaltma şansınız var. Üstelik Enerji fazlasının şebekeye satışı da artık mümkün. Güneş enerji teknik danışmanlık hizmeti ile ; Bu konuya nereden başlayacağını bilmeyen , güneş enerjisi firmalarından (EPC) anahtar teslim fiyatlar alan ancak farklı teklifler ve farklı fiyatlar ile kafa karışıklığı yaşayan güneş enerjisi yatırımcısı için tasarlanmıştır.Teknik danışmanlık hizmeti ile sizinle birlikte verimli ve uygun maliyetli güneş enerjisi çatı ve cephe uygulamaları geliştirebiliyoruz.

 

büyük çatı üstü güneş enerji santrali

Alacağınız hizmetin doğru yapılacağını nasıl kontrol edeceksiniz ?

Güneş enerjisi yatırımı yapmaya karar verdiğinizi düşünün bir çok firmadan teklif aldınız ve birine karar verdiniz ( ki farklı fiyatlar farklı ürünler … karar vermek te kolay değil )

Yapılan işin doğru yapıldığına nasıl emin olacaksız ? Danışmanlık hizmetimizin odak noktası sizin adınıza uygulamanın yapılışını takip etmektir.

Yatırım yaptığınız sektörü teknik olarak bilmek zorunda değilsiniz. Bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Güneş Enerji Teknik Danışmanlık

Yol haritamız sizin isteklerinize uyarlanabilmekle birlikte şu şekildedir;

1.Öncelikle güneş enerjisi konusundan ne kadar faydalanmak istediğinizi belirliyoruz. ( çatı alanımızın uygunluğu, yatırım bütçemiz, tüketimin ne kadarının güneş enerjisi ile karşılanacağı vb.)

2.Çatınıza kuracağınız güneş enerji santraliniz için sizinle birlikte sektörde kendine yer edinmiş profesyonelce çalışan firmalardan teklif topluyoruz. Teklifin teknik olarak değerlendirilmesinde size yardımcı oluyoruz. Güneş enerjisi konusunda teknik şartname hazırlanması konusunda destek veriyoruz. (doğru solar ürün tercihi en önem verdiğimiz nokta olacak)

3. Yapılan kurulumun teknik olarak uygunluğunu sizin adınıza kontrol ediyoruz. (Sonuçta, çatısına güneş enerjisi kurmak isteyen firmalar güneş enerjisi konusunu bilmiyor olabilir.

4. Güneş enerjisi santrali kurulumunun ardından, devreye alma konusunda süpervizörlük hizmeti veriyoruz.

5.Solar enerji santralinizin izlemesini gerçekleştirip , olağan dışı durumlarda sizi ve uygulayıcı firmayı bilgilendiriyoruz. ( Genelde ilk iki yıl uygulayıcı firma garanti sunmaktadır. Ancak dışardan farklı bir bakışın olması avantaj sağlayacaktır.

6. Firmanızın teknik personel kadrosunu güneş enerji konusunda eğitimler vererek ,sistemden korkmamalarını , takip etmelerini , hataları hızlı bir biçimde kurucu firmaya iletmelerini öğretiyoruz.

Özetle; Güneş enerjisi yatırımınızı gönül rahatlığıyla yapabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm aşamalardan size teknik destek veriyoruz.

Yenilenebilir (solar) Enerji Teknik Eğitimleri

firmanıza özel güneş enerji eğitimleri , sizin istediğiniz yerde sizin istediğiniz zamanda sizin istediğiniz içerik ile tamamı ile size özel…

Güneş enerjisinde teknik danışmanlık neden önemli

Öncelikle maddi anlamda büyük bir yatırımdır ve olumsuz bir senaryoda “olsun napalım , boşver, bu ders oldu birdakine ” gibi paramızı çöpe atabileceğimiz tutarlar değildir. Her sektörde olduğu gibi Güneş enerjisi sektöründe de kötü niyetli , işini sevmeyen sadece maddi odaklı ve sadece işi alana kadar size profesyonel görünen kişi ve kurumlar vardır. Güneş enerjisi danışmanlık hizmetimiz sizi koruma amaçlıdır.

Güneş enerjisi yatırımı dışardan bakıldığında basit görünebilir. ama küçük detaylar var ki başınıza üretim anlamında problemler açar.

Technicall Yenilenebilir Enerji olarak biz, yatırımınızın tüm safhalarında gözünüz açık bir şekilde yürümenize yardımcı oluyoruz.

güneş enerjisi endüstriyel çatı kurulumu örneği

Güneş enerjisinde çözüm odaklı olmak

Sahalarda veya çatılarda kurulan GES ler tabiki problem çıkarabilmektedir. Solar sisteminizi izleme ve analiz burada kilit öneme sahiptir. Önemli olan öncelikle ” problem yaşıyor musunuz onu bilmek! ” – ki birçok saha sahibi maalesef problem yaşadığının farkında bile değil ( üretim kayıpları çok muhtemel) – sonrasında da oluşabilecek solar panel , veya inverter arızalarını hızlı biçimde giderebilmektir. Bu konuda solar teknik destek mühendisimiz Kerem ÇİLLİ’nin yazdığı bir makale, okuyablirsiniz. http://www.keremcilli.com/solar-sahaniz-sizi-ozluyor/

İŞLETMEYE ALINAN SOLAR SANTRALİNİZ İÇİN

Solar Saha Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmeti Solar Sahanızın sağlıklı ve verimli çalışması için ; Panel , İnverter  izleme sistemi ve diğer bağlantı ekipmanlarının kontrollerini sağlayarak, solar sahanızın maksimum enerji üretimi yapması amaçlanmaktadır. Bunun için İşletme ve Bakım Desteği Sağlayabiliriz. ( Bakım anlaşması ile uzun soluklu birliktelikler ile)

Ayrıca lokal hatalara karşı , desteğe ihtiyacınız olduğunda, her zaman yardıma hazırız. Konusunda uzman ve donanımlı Ekibimiz ile sonuç odaklı çalışmalarımız sizleri memnun edecektir.

  

 

Detaylı bilgi için
Çağrı Merkezimiz
0850 888 8 222

Güneş enerjisi konusunda ücretsiz bilgi paylaşımı blog sayfamız http://www.keremcilli.com/